Forum Gry Boom Beach dla klanu Dzikie Wieprze

Witamy serdecznie na naszym forum, baw sie dobrze!

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2015-12-01 09:57:59

Wieprz
Administrator
Dołączył: 2015-09-03
Liczba postów: 6
Windows 7Firefox 42.0

Prawdopodobieństwo i takie tam...

Cześć,
Trochę to trwało ale, po przeprowadzonym teście osiągniętych nagród ze zmagań z Terrorem wykonałem analizę ilości otrzymanych kryształów. Terror był o tyle dobrym przykładem, że wszyscy mieli taki sam układ (tyle samo budynków) a różnica była jedynie w postawionej statuetce. Spisałem (nie wszystkich bo nie zawsze miałem czas na logowanie się do BB):

Terror.png
W tabeli np. 4.1.0 oznacza, że gracz otrzymał cztery małe jeden średni i nie otrzymał dużego kryształu.

Od wyników odjąłem wielości które są gwarantowane a resztę analizowałem pod kątem wielkości kryształów.
Sytuacja po odjęciu:
Image2.png

Jednakże to co otrzymałem pozwala na analizę:

- Małe kryształy
   Dla pierwszej grupiy (gracze bez statuetki PSCH) wypadło średnio 1.2 kamienia
   Dla drugiej grupy (najniższa statuetka 54% ale jak widać procent ma znaczenie głównie przy średnich kryształach) wypadły średnio 2 kryształy.

Jest to średnio 40% więcej dla wszystkich graczy

- Średnie kryształy
   Tutaj różnica średniej ilości kamieniu były znacznie mniejsze bo 0.16 dla tych bez statuetki i 0.18 kryształu dla tych z PSCH.

Jest to również więcej ale tylko 11% dla wszystkich graczy

- Duże kryształy
   W tej grupie była największa różnica bo gracze bez statuetki nie otrzymali żadnego dodatkowego dużego kryształu a Ci ze statuetką otrzymali średnio 0.15 kryształu. Nie jest to może dużo ale dla całego terrora będzie to 1 dodatkowy kryształ...

Wnioski.
   Niestety dla każdego będą inne ale statuetka PSCH działa na pewno jednakże jej niezbędność na wyspie zależy od aktywności danego gracza. Myślę, że jak zbierasz 40-50 inteli na tydzień to kryształów będziesz miał tyle, że i statuetka nie będzie Ci potrzebna. Ja osobiście wyrzucę ją jak tylko dobije do 58 poziomu, wtedy będzie konieczność gry z niebieskimi posążkami...

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
quantum - ipromiseyou - landrpg - craftpvp - opt-trans